Wybierając określony model dziecięcego fotelika samochodowego decydujesz o bezpieczeństwie i wygodzie podróży własnego dziecka, a w związku z tym nie warto przesadnie oszczędzać na zakupie tego typu produktu. Pierwsza rzecz, na jaką warto zwrócić uwagę kupując fotelik samochodowy dla dziecka, to jego dopasowanie do wagi i wzrostu malucha. Jeśli kupimy fotelik samochodowy niedopasowany rozmiarowo, nie będzie pełnił on podstawowej funkcji, czyli nie zapewni optimum bezpieczeństwa dziecku. Kwestia druga to sposób wykonania fotelika.

Najlepiej decydować się na konstrukcje atestowane, sprawdzone na testach bezpieczeństwa, wykonane z twardych, wytrzymałych materiałów. Wygląd zewnętrzny fotelika ma w tym przypadku drugorzędne znaczenie, choć w wielu przypadkach już po wyglądzie można stwierdzić czy mamy do czynienia z konstrukcją dobrej, czy słabej jakości. W końcu kwestia trzecia to cena produktu.

Tani fotelik samochodowy oferuje jedynie namiastkę ochrony małego pasażera, dlatego warto wydać nieco więcej i kupić produkt z atestem, wykonany z lepszych materiałów, zapewniający większą wygodę podróży i większe bezpieczeństwo w razie wypadku.